Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia zorganizowaliśmy wiele ciekawych zabaw, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.
OBIADY
Obiady będą wydawane od poniedziałku 6 września.
Aplikacja, z której należy skorzystać, aby zamówić i opłacić obiady dla swojego dziecka, znajduje się pod adresem www.okobiad.pl
Cena jednego obiadu w części opłacanej przez Rodzica wynosi 7zł. Obiad składa się z drugiego dania i wody.
Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III będą spożywać obiady w godz. 11.30-12.00.
Uczniowie klas IV-VIII jedzą obiad podczas dużej przerwy w godz. 12.30 -12.50.
Obiad wydawany jest uczniowi na podstawie listy obiadowej wygenerowanej w systemie okobiad.
Rodzic jest zobowiązany do odwołania obiadów w związku z nieobecnością dziecka w szkole. Rodzic zamawia i odwołuje obiad w systemie okobiad najpóźniej do godziny 8.30 (później nie można dokonać zmiany w zamówieniu na ten dzień)
Świetlik
Z radością ogłaszamy, że uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Szkołę reprezentowało dziewięcioro uczniów z klas od II do VIII.
Laureatami zostali:
Jędrzej Goroński z klasy II oraz
Jan Gawelski z kl. IV.
Wyróżnienie otrzymał także:
Aleks Falbierski – uczeń klasy IV.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Teatr w Każdej Wiosce
Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w projekcie TEATR W KAŻDEJ WIOSCE.
W maju odbył się finał projektu organizowanego Gminny Ośrodek Kultury SEZAM.
Przedstawienia można obejrzeć na YouTube:
- grupa z Jankowic - przedstwienie pt. Gacek
https://www.youtube.com/watch?v=Jwb-l8M88YY
- grupa z Ceradza Kościelnego - przedstaiwnie pt. Ja jestem Mikołajkiem! https://www.youtube.com/watch?v=P_8gY-N5-_g
TYDZIEŃ DOBREGO SAMOPOCZUCIA
TYDZIEŃ DOBREGO SAMOPOCZUCIA
Czyli w jaki sposób wspierać dziecko w powrocie do szkoły po pandemii?17 – 21 MAJA
Przez ostatnie pół roku w rzeczywistości naszych dzieci i uczniów dominował szkolny kontakt online. Nie spotykaliśmy się na terenie budynku szkoły i nie uczestniczyliśmy w spotkaniach, w formie jaką znaliśmy sprzed pandemii. Teamsowa szkoła była dla wszystkich nowością i wymagała pewnej elastyczności, aby móc się do niej przystosować. Teraz nadszedł czas na powrót do niby znanego przecież świata i funkcjonowania. Wynika z tego wiele radości, ale również obaw. Mogą one dotyczyć niepewności, w jaki sposób dzieci - uczniowie zareagują na powrót do szkoły i tym samym ponowne zmiany.
Najważniejsze abyśmy my - dorośli potrafili używać cierpliwości, życzliwości oraz troski wobec różnych postaw naszych dzieci – naszych uczniów. TYDZIEŃ DOBREGO SAMOPOCZUCIA to czas jaki planujemy przeznaczyć na wzajemne przypomnienie sobie tego, w jaki sposób być znowu w szkole. Okres przywracania poczucia bezpieczeństwa oraz uczucia, że się dużo potrafi. Zadbajmy o to aby dzieci mogły przypomnieć sobie jak miło ze sobą rozmawiać. Znajdźmy czas na rozmowę o tym, co dzieci i młodzież niepokoi – czego się w tej nowej – starej szkole obawiają i jak mogą sobie ze swoimi obawami poradzić.
„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz.
Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.”Janusz Korczak
PROPOZYCJE DLA RODZICÓW
Kłopoty, które mogą wystąpić podczas powrotu do szkoły:
- niechęć wyjścia dziecka z domu do szkoły
- niechęć wobec przywrócenia normalnego rytmu dnia (dotyczy to także tak oczywistych czynności, jak wstanie z łóżka i ubranie się)
- pogorszenie ocen
- pogorszenie koncentracji i uwagi
- wyczuwalne napięcie mogące przyjąć postać: smutku, strachu, złości, zagubienia, bezradności
- kłopoty ze snem
- unikanie rówieśników
- przekonanie, że nie potrafię się dobrze uczyć
Sposoby pomocy dziecku:
- Ważne jest, aby dzieci wiedziały, że rzumiemy ich ewentualne obawy. Można na przykład pomóc dziecku nazwać obserwowane u niego uczucia: „Widzę, że trochę się boisz powrotu do szkoły.” lub „Widzę, że ten powrót do szkoły jest dla ciebie trudny.” „Chyba coś cię niepokoi. Opowiedz co to jest. Może będę mogła / mógł ci pomóc. Może coś wspólnie wymyślimy.”
- Pmocne może okazać się normalizowanie obaw. Można to wyrazić na przykład tak: „To normalne, że czujesz się niepewna / niepewny. Po takim czasie przerwy od nauki w szkole i od osobistych spotkań z rówieśnikami to normalne. Pewnie większość będzie tak miała, jak tyJ”
- Aby zmniejszać bawy dziecka można także przypominać mu o aktywnościach, z których nasze dziecko czerpało radość, a które są związane z wcześniejszym chodzeniem do szkoły.
- Ważne, aby prozmawiać z dzieckiem o tym, że każdy jest inny i że choć ono samo może odczuwać spokój i radość z powodu powrotu do szkoły, to koleżanki lub koledzy mogą czuć się zupełnie inaczej. Mogą na przykład potrzebować więcej czasu na przystosowanie albo naszego uśmiechu, który pomoże przezwyciężyć ich strach. Bo każdy człowiek jest inny.
- W sytuacji ewentualneg otrzymywania słabszych ocen warto, aby rodzic wykazywał się dużą cierpliwością w stosunku do dziecka, dawał mu wsparcie i motywację do pokonywania przejściowych trudności. Warto także aby rodzic kontaktował się w sprawie ewentualnych trudności w zdobywaniu dobrych ocen z wychowawcą czy nauczycielem przedmiotowym. Zawsze można także liczyć na pomoc pedagoga i psychologa szkolnego.
- Jeśli dzieck dłużej niż zwykle wykonuje proste dla niego zadania i ćwiczenia, jest rozkojarzone,
a wyknywanie czynności, które robiło do tej pory z radością przychodzą mu z trudem, może to być oznaką osłabienia koncentracji i uwagi. W takich okolicznościach należy zadbać o domowe miejsce odrabiania lekcji. Warto aby było ono uporządkowane i wywietrzone. Należy tam wyłączyć telewizor, czy monitor komputera – pomoże to zminimalizować ilość przeszkadzających bodźców. - Dbra będzie również pomoc dziecku w stabilizacji rytmu dnia na przykład przez omawianie
z nim kluczwych wydarzeń dnia: „O której mam ciebie jutro obudzić? Nie wiem ile czasu planujesz na przygotowanie się do wyjścia.” lub „O której jutro wstajesz, żeby zdążyć do szkoły?” czy „Na którą masz autobus?” itp. Można też zapytać: „Czy ja mam tobie jakoś pomóc się zorganizować z tym powrotem do szkoły?”. - P powrocie ze szkoły zawsze warto zapytać dziecko jak było w szkole i co było fajnego J Pmoże to zarówno maluchom, jak i młodzieży budować dobre skojarzenia i lepszą motywację do zmagania się z trudami nauki szkolnej.
- Wart też przypomnieć dzieciom o wciąż obowiązujących regułach sanitarnych, jak: noszenie maseczek, picie wyłącznie z własnego bidonu, czy myciu rąk.
PROPOZYCJE DLA NAUCZYCIELI
Kłopoty, które mogą wystąpić podczas powrotu do szkoły:
- niechęć do szkoły
- niechęć wobec przywrócenia normalnego rytmu dnia (dotyczy to także tak oczywistych czynności, jak punktualność na lekcji, siedzenie w ławce szkolnej, odzywanie się na lekcji)
- pogorszenie ocen
- pogorszenie koncentracji i uwagi
- wyczuwalne napięcie mogące przyjąć postać: smutku, strachu, złości, zagubienia, bezradności
- unikanie kontaktów z rówieśnikami / nauczycielami
- przekonanie, że nie potrafię się dobrze uczyć
Sposoby wspierania uczniów:
- Rzpoczynanie lekcji od budowania dobrego jej nastroju.
- Kntrola zeszytów przedmiotowych oraz notatek wyłącznie z aktualnych lekcji, bez analizy wstecznej.
- Odstąpienie d sprawdzianów, klasówek, kartkówek, odpytywania.
- Spwolnienie lub odstąpienie od wprowadzania nowych zagadnień – chodzi o uwzględnienia możliwości danego zespołu klasowego. Niektóre zespoły będą potrzebowały więcej czasu aby „sobie pogadać” aby po prostu ze sobą pobyć.
- Cdzienne rozmowy o uczuciach, jakie towarzyszom uczniom w powrocie do szkoły przy jednoczesnym wyrażeniu akceptacji dla ich różnorodności. Mżna na przykład pomóc dzieciom nazywać obserwowane u nich uczucia: „Widzę, że ten powrót do szkoły jest dla ciebie trudny.” „Chyba coś cię niepokoi. Opowiedz co to jest. Może będę mogła / mógł ci pomóc. Może coś wspólnie wymyślimy.”
- Pmocne może okazać się normalizowanie obaw. Można to wyrazić na przykład tak: „To normalne, że czujesz się niepewna / niepewny. Po takim czasie przerwy od nauki w szkole i od osobistych spotkań z rówieśnikami to normalne. Pewnie większość będzie tak miała, jak tyJ”
- Aby zmniejszać bawy dziecka można także przypominać mu o aktywnościach szkolnych, z których wcześniej uczniowie czerpali radść.
- Ważne aby na lekcjach wychwawczych porozmawiać z uczniami o tym, że każdy jest inny i że choć jedni mogą odczuwać spokój i radość z powodu powrotu do szkoły, to inni mogą czuć się zupełnie inaczej. Mogą na przykład potrzebować więcej czasu na przystosowanie albo naszego uśmiechu, który pomoże przezwyciężyć ich strach. Bo każdy człowiek jest inny.
- Jeśli klasa dłużej niż zwykle i z trudem wyknuje proste zadania, może to być oznaką osłabienia koncentracji i uwagi. W takich okolicznościach należy zadbać wywietrzenie Sali oraz ćwiczenia w wydłużaniu czasu trwania pracy podczas lekcji.
- Wart też przypomnieć dzieciom o wciąż obowiązujących regułach sanitarnych, jak: noszenie maseczek, picie wyłącznie z własnego bidonu, czy myciu rąk.
DLA UCZENNIC ORAZ UCZNIÓW
To normalne, że kiedy będziesz wracała / wracał do szkoły czujesz:
- radość i zadowolenie
- ulgę
- niepewność jak to będzie w szkole
- strach przed sprawdzaniem notatek lub odpytywaniem w sali lekcyjnej
- niepewność wobec przywrócenia normalnego rytmu dnia (wstawanie – mycie – ubieranie – kontrola spakowanej torby - wyjście do szkoły – lekcje w salach – powrót do domu)
- strach przed pogorszeniem się ocen
- przejściowe pogorszenie koncentracji i uwagi
- niepokój o to, czy jestem lubiany / lubiana
- obawa przed tym, czy w szkole będzie tak samo, jak przed nauką zdalną
- dzikość
- ogromną ruchliwość - pobudzenie
Jak sobie z tym wszystkim radzić:
- Prozmawiaj z koleżankami i kolegami jak oni się czują w związku z powrotem do szkoły.
- Prozmawiaj z koleżankami i kolegami o tym co im będzie pomagało wrócić do dawnego rytmu dnia.
- Pamiętaj, że masz cały tydzień, aby wrócić d rytmu nauki sprzed nauczania zdalnego.
- Pamiętaj, że każdy człwiek jest inny i że choć Ty możesz odczuwać spokój i radość z powodu powrotu do szkoły, to koleżanki lub koledzy mogą czuć się zupełnie inaczej. Mogą na przykład potrzebować więcej czasu na przystosowanie albo Twojej życzliwości, która pomoże przezwyciężyć ich strach.
- Przypminaj sobie o tych rzeczach, które w szkole lubisz.
- Pamiętaj, że w naszej szkle możesz z odwagą liczyć na pomoc i otwartość wobec różnorodności Twoich uczuć.
- Pamiętaj, że rzmowa z rodzicami lub innym ważnym dla Ciebie dorosłym będzie dla Ciebie wsparciem
i pmocą. Nie obawiaj się z tego korzystać!!! - Pdczas pobytu w szkole szukaj momentów, w których czujesz się dobrze i bezpiecznie.
- Staraj się przebywać w miłym dla Ciebie twarzystwie.
- Nie zapmnij o zabraniu drugiego śniadania.
- Ubierz ubrania, w których dbrze się czujesz.
- U że każdy jest inny i że chć ono samo może odczuwać spokój i radość z powodu powrotu do szkoły, to koleżanki lub koledzy mogą czuć się zupełnie inaczej. Mogą na przykład potrzebować więcej czasu na przystosowanie albo naszego uśmiechu, który pomoże przezwyciężyć ich strach. Bo każdy człowiek jest inny.
- Uśmiechaj się.
- Bądź pewna / pewien, że my cieszymy się, że wracacie!!!
POWRÓT UCZNIÓW DO SZKOŁY OD 17 MAJA
Drodzy Uczniowie, Drodzy Rodzice,
Po długiej przerwie znów wrócicie do swojej szkoły. Bardzo się z tego cieszymy. Bardzo nam Was brakowało.
Wiemy, że nie będzie Wam łatwo. Zapewniamy Was, że będziemy rozpoczynać lekcje od budowania dobrego jej nastroju. Stworzymy dla Was Tydzień dobrego samopoczucia, podczas którego będziemy wspierać Was w powrocie do szkoły. By poświęcić czas powrotu uczniów do szkół na odbudowę relacji w grupie, na indywidualne rozmowy z wychowankami.
Porozmawiamy, jak upłyną Wam czas nauki zdalnej, co było trudne, a co dobre. Przez ten czas odstąpimy od sprawdzianów, klasówek, kartkówek, odpytywania. Najważniejsze dla nas jest to, abyście znów poczuli, że szkoła ma miłą i przyjazną atmosferę.
Drodzy Rodzice, zachęcamy Państwa do przygotowania dzieci na powrót do szkoły w tej nowej rzeczywistości. Mamy nadzieję, że pomocne będą wskazówki przygotowane dla Was na naszej stronie www.
Cały czas do Państwa pomocy jest psycholog i pedagog szkolny.
Od 17 maja 2021 r. uczniowie klas IV - VIII będą się uczyć w systemie hybrydowym.
Harmonogram powrotu do szkoły od 17-28 maja podany zostanie Librusem.
W dniach 25.05. - 27.05.2021r. odbywają się egzaminy ósmoklasisty. Zgodnie z organizacją roku szkolnego - dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I - VII nie mają w tych dniach zajęć.
Od 17 maja 2021r. – oddział przedszkolny oraz klasy 1 – 3 nadal pracują stacjonarnie
Od 31 maja 2021 r. wszyscy uczniowie wracają do szkoły - nauka będzie się odbywać w systemie stacjonarnym
3 czerwca 2021r. ( czwartek ) Boże Ciało – dzień ustawowo wolny
4 czerwca 2021r. ( piątek ) – dzień wolny od zajęć dydaktycznych, zgodnie z przyjętym kalendarzem na ten rok szkolny
Zajęcia w szkole odbywają się w pełnym reżimie sanitarnym, z przestrzeganiem Procedur bezpieczeństwa w czasie pandemii Covid–19 obowiązujących w szkole.
Pozdrawiamy Was bardzo i czekamy na Wasz powrót do szkoły
Dyrekcja i wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły.
Konstytucja 3 Maja
WIWAT KONSTYTUCJA! WIWAT 3 MAJA!, tak w 1791 r. cieszyli się mieszkańcy Warszawy po podpisaniu pierwszej w Europie Konstytucji, a drugiej na świecie. Właśnie 3 Maja 2021 roku przypada 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, dlatego nasi uczniowie chcąc przyłączyć się do obchodów owej rocznicy przygotowali plakaty, żeby przybliżyć nam to wydarzenie, tak ważne dla wszystkich Polaków. Ślę serdeczne podziękowania dla wszystkich autorów prac, którzy poświęcili swój czas, by pokazać, że warto pamiętać o przeszłości i pielęgnować o niej pamięć. BRAWO DLA WAS.
8Plakaty wykonane przez uczniów z okazji święta Konstytucji 3 Maja
POSTĘPOWANIE REKRUTACYJNE. Rekrutacja zakończona.
POSTĘPOWANIE REKRUTACYJNE.
Informujemy, że wszyscy kandydaci (dzieci) do oddziałów przedszkolnych (oprócz dzieci pięcioletnich) i klas I, których rodzice złożyli komplet dokumentów, zostali zakwalifikowani do przyjęcia.
Listy zakwalifikowanych dzieci do oddziałów przedszkolnych i klas I wywieszone są na drzwiach głównego wejścia do szkoły.UWAGA WAŻNE !
Warunkiem koniecznym do zamknięcia naboru jest złożenie wypełnionego i podpisanego przez rodzica / opiekuna prawnego OŚWIADCZENIA potwierdzającego wolę korzystania z usług szkoły.
OŚWIADCZENIE należy złożyć w terminie od 26 do 30 kwietnia 2021 roku.Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną Oświadczenie woli można przesłać mailem na adres sekretariat@spceradzkoscielny.pl lub złożyć podpisane oryginały bezpośrednio w szkole przy wejściu głównym szkoły w dniach pn.-pt. godz. 8.00-15.00.
Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu
Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia. Jego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata – obok raka, cukrzycy czy AIDS
Zapraszamy do obejrzenia filmiku, który stanowi wsparcie dla osób dotkniętych autyzmem.
https://dziecisawazne.pl/swiatowy-dzien-wiedzy-na-temat-autyzmu/
"BohaterOn w Twojej szkole"
Wzorem zeszłego roku szkolnego, w październiku nasza szkoła wzięła udział w akcji "Bohateron w Twojej szkole". Dzieci z oddzialu przedszkolnego oraz uczniowie z klas 1-8 przygotowali laurki i rysunki, napisali listy oraz złożyli życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia Powstańcowi Warszawskiemu - panu Andrzejowi Lajerowi.
Wszystkie prace uczniów po przejściu kwarantanny trafiły do albumu, który - przechodząc przez ręce organizatorów akcji - trafił do pana Andrzeja.
Uczniowie klas starszych mieli także okazję poznać na lekcji historii dzieje pana Andrzeja w czasie Powstania Warszawskiego oraz losy innych Powstańców walczących o wolną Polskę. Słuchali też pieśni powstańczych i oglądali filmy o tym wydarzeniu.
Otrzymaliśmy także dyplom z podziękowaniem dla naszej szkoły.
Rekrutacja
Szanowni Państwo,
informujemy, że rozpoczyna się rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022 w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Ceradzu KościelnymZgłoszenie dziecka do oddziału przedszkolnego lub klasy pierwszej jest ustawowym obowiązkiem spoczywającym na rodzicach lub opiekunach prawnych dziecka.
Dzieci z obwodu szkoły - przyjęcie z urzędu. Zgłoszenia dokonują rodzice lub prawni opiekunowie.
- Rekrutacja - Oddział przedszkolny
- W terminie od 1 marca do 5 marca 2021r. – zgłoszenie dzieci z rocznika 2015, zamieszkałych w obwodzie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Ceradzu Kościelnym, które uczęszczają do przedszkoli na terenie gminy Tarnowo Podgórne, a chcą kontynuować naukę w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Ceradzu Kościelnym. Rodzice składają w sekretariacie szkoły deklarację uczęszczania do oddziału przedszkolnego.
Załączniki:- Deklaracja – Nabór 2021 (do pobrania w przedszkolu).
- Oświadczenie o zamieszkaniu i uczęszczaniu do przedszkola na terenie gminy Tarnowo Podgórne.
- W terminie od 15 marca do 26 marca 2021 r. – zgłoszenie do oddziału przedszkolnego pozostałych dzieci z rocznika 2015r. zamieszkałych w obwodzie Szkoły.
Załączniki:- Karta zgłoszenia dziecka do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2021/2021
Wniosek-o-przyjecie-do-oddzialu_przedszkolnego_-dziecka-6-letniego_.docx - Oświadczenie o zamieszkaniu na terenie gminy Tarnowo Podgórne
Zapisu należy dokonywać w sekretariacie szkoły w godzinach od 800 do 1500
Przy zapisie dziecka należy:
- wypełnić wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2021/2022
- okazać do wglądu dowód osobisty rodzica/opiekuna prawnego,
- okazać PESEL oraz akt urodzenia dziecka,
- okazać pierwszą stronę zeznania podatkowego.
Kryteria w rekrutacji uzupełniającej dla uczniów spoza obwodu szkoły.
Rekrutacja uzupełniająca ogłaszana jest wyłącznie, w sytuacji gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami po zapisie uczniów zamieszkałych w obwodzie szkoły.
Uchwała nr XXXV/603/2021 Rady Gminy Tarnowo Podgórne z dnia 26 stycznia 2021r. w sprawie ustalenia kryteriów wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach prowadzonych przez Gminę Tarnowo Podgórne- Rekrutacja - Klasa pierwsza
- W terminie od 15 marca do 26 marca 2021 r. – zapisy do klasy pierwszej dzieci urodzonych w 2014 r., które zamieszkują w obwodzie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Ceradzu Kościelnym oraz dzieci spoza obwodu Szkoły.
Załączniki:
- Karta zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej w roku szkolnym 2021/2021
Karta-zgloszenia-dziecka-z-obwodu-do-klasy-pierwszej-szkoly-podstawowej.docx - Oświadczenie o zamieszkaniu kandydata w obwodzie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Ceradzu Kościelnym
Oswiadczenie-o-zamieszkaniu.docx - Karta zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej spoza obwodu Szkoły
- W terminie od 1 marca do 22 marca 2021 r. – zapisy do klasy pierwszej dzieci urodzonych w 2015 r., które zamieszkują w obwodzie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Ceradzu Kościelnym.
Dzieci z rocznika 2015 (sześcioletnie) mogą być przyjęte do klasy I na wniosek rodzica pod warunkiem, że w bieżącym roku szkolnym korzystają z wychowania przedszkolnego lub posiadają opinię Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.
Załączniki:
- Wniosek o przyjęcie dziecka sześcioletniego do klasy pierwszej w roku szkolnym 2021/2022
Karta-zgloszenia-dziecka-szescioletniego_z-obwodu-do-klasy-pierwszej-szkoly-podstawowej.docx - Oświadczenie o zamieszkaniu kandydata w obwodzie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Ceradzu Kościelnym
Oswiadczenie-o-zamieszkaniu.docx
Zapisu należy dokonywać w sekretariacie szkoły w godzinach od 800 do 1500
Przy zapisie dziecka należy:
- wypełnić wniosek o przyjęcie dziecka sześcioletniego do klasy pierwszej w roku szkolnym 2021/2022,
- okazać do wglądu dowód osobisty rodzica/opiekuna prawnego,
- okazać PESEL oraz akt urodzenia dziecka,
- okazać pierwszą stronę zeznania podatkowego.
Kryteria w rekrutacji uzupełniającej dla uczniów spoza obwodu szkoły.
Rekrutacja uzupełniająca ogłaszana jest wyłącznie, w sytuacji gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami po zapisie uczniów zamieszkałych w obwodzie szkoły.
Uchwała nr XXXV/602/2021 Rady Gminy Tarnowo Podgórne z dnia 26 stycznia 2021r. w sprawie ustalenia kryteriów wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Tarnowo Podgórne
UWAGA!
Postępowanie uzupełniające dla dzieci spoza obwodu szkoły, odbędzie się tylko w przypadku dysponowania przez szkołę wolnymi miejscami.
Komunikat_dla_dzieci_spoza_obwodu.pdf
Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna
ŚWIETNY WYNIK NASZYCH UCZNIÓW
Dotarły do nas wyniki
Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej 2020.W tym roku szkolnym w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej wzięło udział 1906 uczniów. Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów klas szóstych. Wszyscy osiągnęli bardzo dobry wynik, zajmując miejsca w pierwszej dwudziestce i trzydziestce.
Szczególnie cieszy nas wynik Mikołaja Matuszaka - ucznia klasy 6A, który został laureatem konkursu, zajmując
14 miejsce.Serdecznie gratulujemy naszym przedstawicielom!
Przy tej okazji pragniemy przypomnieć, że w naszej szkole realizowany był projekt edukacyjny
"W świecie mitów greckich"
Uczniowie w ramach tego projektu wykonali szereg ciekawych zadań, ćwiczeń multimedialnych , prezentacji oraz prac plastycznych. Uczestniczyli w quizach, zabawach, pisali własne mity. Dzięki uczniowskim "autoprezentacjom" wybranego bóstwa z użyciem przygotowanego stroju i rekwizytów, korytarze naszej szkoły zamieniły się na jeden dzień
w magiczne miejsce i wszyscy mogli poczuć się jak na Olimpie.Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z projektu.
7
Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik
Serdecznie gratulujemy nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych Świetlik Michałowi Nawrockiemu oraz wyróżnienia Janowi Gawelskiemu!
Konkurs ekologiczny
Zwycięskie prace w konkursie ekologicznym Plastik? Rezygnuję, redukuję, segreguję.
Celem konkursu było ponowne wykorzystanie plastiku. Uczniowie zaprezentowali bardzo ciekawe pomysły radzenia sobie z nadmiarem plastiku w naszym życiu.
Cała Szkoła Kolęduje
Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele,z wielką rodością i satysfakcją przedstawiam nagranie kolędy „Lulajże Jezuniu”, które zrealizowaliśmy wspólnym nakładem sił w ramach akcji "Cała Szkoła Kolęduje".
Film z muzyką można zobaczyć pod poniższym linkiem:
Jednocześnie dziękuję za wszystkie nadesłane materiały.
Przemysław Żaczek
Wesołych Świąt!
Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek. Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia. Wesołych Świąt!
Pasowanie na Ucznia
W dniu dzisiejszym przyjeliśmy do społeczności szkolnej uczniów klasy 1, którzy rozpoczeli nowy rozdział w swoim życiu. Serdecznie wszystkim gratulujemy!
Funkcjonowanie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Ceradzu Kościelnym od 1 września 2020 r. w okresie zagrożenia Covid-19.
Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie!
Drodzy uczniowie!
Z ogromną radością powitamy naszych uczniów w progach naszej szkoły w dniu 1 września 2020 r. Bardzo nam brakowało bezpośredniego kontaktu z naszymi wychowankami oraz Państwem!
Sytuacja epidemiczna w naszym kraju, sprawia, że wszyscy jesteśmy obowiązani przestrzegać zasady higieny i procedury ograniczające ryzyko zarażenia się koronawirusem.
W trosce o naszych uczniów i pracowników, na podstawie wytycznych MEN, GIS i MZ jako Dyrektor szkoły odpowiedzialny za bezpieczeństwo naszych uczniów, wdrożyłem wiele procedur postępowania i zachowania w sytuacjach szkolnych. Wszystkie zostały przesłane drogą dziennika elektronicznego i bardzo proszę o zapoznanie się z nimi i ścisłe przestrzeganie.
Rok szkolny 2020/2021 rozpoczynamy w formie stacjonarnej, co oznacza, że zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze w chwili obecnej będą prowadzone w budynku szkolnym.
Zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą, aby stosować się do poniższych zasad:
1. Podanie wychowawcy możliwie najszybszej formy kontaktu.
2. Rodzice do szkoły przyprowadzają dziecko zdrowe.
3. Do szkoły może uczęszczać tylko uczeń zdrowy.
4. Dzieci chore, zakatarzone lub z temperaturą nie będą przyjmowane.
5. Do placówki nie będzie przyjęte dziecko, którego domownik odbywa kwarantannę. Rodzic/prawny opiekun dziecka, ma obowiązek niezwłocznie zgłosić dyrektorowi szkoły fakt odbywania przez domownika kwarantanny, jeżeli taka sytuacja zaistnieje, pod rygorem odpowiedzialności za zagrożenie bezpieczeństwa zdrowia i życia osób trzecich.
6. Wprowadza się zakaz przynoszenia z domu zabawek i innych przedmiotów.
7. Do odwołania wprowadza się zakaz przebywania na terenie szkoły rodziców i osób trzecich, poza zewnętrznym holem wejściowym, stanowiącym przestrzeń wspólną.
8. Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując zasady:
a) 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
b) dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
c) dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,
d) opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
9. W uzasadnionym podejrzeniu, że dziecko jest chore (np. temperatura wysoka) i może zarażać inne dzieci, nie będzie ono przyjęte, a rodzice zostaną poproszeni o niezwłoczny kontakt z lekarzem. Rodzic jest zobowiązany poinformować dyrektora lub nauczyciela o stanie zdrowia dziecka. W sytuacji, gdy zachorowanie ma miejsce w czasie pobytu dziecka w szkole, zostanie ono umieszczone w izolatorium do czasu
odbioru go przez rodzica. Szkoła zapewnia opiekę w czasie przebywania ucznia w izolatorium.
10. W szkole nie obowiązuje noszenie maseczek i rękawiczek, ale jeśli rodzic uważa to za konieczne nie ma przeciwskazań. Rekomenduje się, aby uczeń w przestrzeń służącej do wspólnego użytkowania nosił maseczkę, zasłaniając nos i usta.
11. Rodzic odprowadzający oraz dzieci i młodzież przychodzą w maseczce ochronnej zasłaniającej nos oraz usta.
12. Uczeń nie przynosi do szkoły żadnych zabawek i innych przedmiotów wykonanych z materiałów pluszowych lub tkanin.
13. Uczeń do szkoły może przynieść przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mają znajdować się na ławce szkolnej ucznia. Uczeń nie może wymieniać się pomocami dydaktycznymi i przyborami z innymi kolegami oraz nie może ich pożyczać.
14. Rodzice nie przebywają na terenie placówki dłużej niż istnieje potrzeba.
15. Uczniowie samodzielnie rozbierają się w szatni. Zgodnie z zaleceniami GIS przebywanie osób trzecich w pomieszczeniach szkoły zostanie ograniczone do niezbędnego minimum.
16. Rodzic/opiekun przebywający w sytuacji wyjątkowej na terenie szkoły, ma obowiązek założyć maseczkę na usta i nos oraz zdezynfekować ręce przed wejściem.
Prosimy również o zapoznanie się z wewnątrzszkolnymi procedurami, które będą obowiązywały w roku szkolnym 2020/2021 – strona szkoły www.spck.edupage.org
Na nowy rok szkolny 2020/2021 wszystkim Uczniom, Rodzicom, Opiekunom, Przyjaciołom szkoły życzymy zdrowia, siły i dużo optymizmu.
Z wyrazami szacunku
Dyrekcja szkoły
Działania dyrektora w przygotowaniu placówki do rozpoczęcia nauki od 1 września 2020 r. w formie stacjonarnej z zachowaniem reżimu sanitarnego.
BIBLIOTEKA_SZKOLNA.pdf
HIGIENA_i_DEZYNFEKCJA_POMIESZCZEN.pdf
ZAJECIA_SWIETLICOWE.pdf
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANUSZA KORCZAKA W CERADZU KOŚCIELNYM
1 września 2020 r. (wtorek)
8.00 – Msza Św. dla chętnych
8:40 Oddział Przedszkolny „0”:
Sala gimnastyczna - wejście od placu zabaw - spotkanie z dyrektorem i wychowawcą. Dzieci z oddziału przedszkolnego wchodzą na salę gimnastyczną z jednym rodzicem (opiekunem) (dziecko, rodzic/opiekun w maseczce)
8:40 klasa I:
Sala nr 106 (pierwsze piętro) – główne wejście do szkoły – spotkanie z wychowawcą. Dzieci z klasy I wchodzą na teren szkoły z jednym rodzicem(opiekunem) (dziecko, rodzic/opiekun w maseczce)
8.40 klasy II – III:
Główne wejście do szkoły – spotkanie z wychowawcą w swoich salach lekcyjnych. Dzieci z klasy II i III wchodzą na teren szkoły bez rodziców i udają się bezpośrednio do sal. Rodzice pozostają na zewnątrz szkoły.
8:40 klasy IV – VIII:
Wejście boczne od strony parkingu. Uczniowie klas 4-8 wchodzą do szkoły udają się bezpośrednio do swojej sali lekcyjnej na spotkanie z wychowawcą. Uczniowie wchodzą na teren szkoły bez rodziców/opiekunów.
Klasa IV – sala nr 110
Klasa V – sala nr 112
Klasa VIa – sala nr 202
Klasa VIb – sala nr 207
Klasa VII – sala nr 211
Klasa VIIIa – sala nr 205
Klasa VIIIb – sala nr 212
Czas spotkań około 30 minut.
Wszyscy uczniowie wchodzą do szkoły w maseczkach, które zdejmują w sali. Spotkania wychowawców klas z uczniami odbywają się bez obecności rodziców/ opiekunów. Osoby postronne mają zakaz wstępu na teren szkoły.
Dyrektor szkoły
Dariusz Szych
Bezpłatny dojazd do szkół
Rada Gminy Tarnowo Podgórne podjęła uchwałę określającą zasady finansowania dojazdów uczniów do szkół. W nadchodzącym roku szkolnym 2020/2021 z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać dzieci będące mieszkańcami naszej gminy (warunek niezbędny) i uczęszczające do szkół zlokalizowanych na jej terenie. Bilet będzie ważny od 1 października 2020r. do 30 września 2021r. Przez cały wrzesień bieżącego roku, a w przypadkach, gdy trwały będą ewentualne formalności związane z wyrobieniem karty PEKA - do 23 października 2020r., uczniowie będą mogli podróżować tak jak dotychczas, w razie kontroli okazując ważną legitymację szkolną. Po tym terminie bezwzględnie wymagane będzie posiadanie karty PEKA/PEKA Junior z doładowaniem wniesionym przez gminę.
Co muszą zrobić rodzice, aby uczeń Szkoły Podstawowej im.Janusza Korczaka w Ceradzu Kościelnym mógł korzystać z bezpłatnych przejazdów:
1. Wyrobić uczniowi kartę PEKA lub PEKA Junior.
2. Dostarczyć kartę PEKA ucznia do sekretariatu szkoły do 15.09.2020r.
3. Po załadowaniu karta PEKA będzie do odbioru w sekretariacie szkoły.
Aktualności
- Konkurs "Jesienny parasol"
- 19.11.2024
- Tydzień Zdrowia
- 19.11.2024
- Pasowanie na Czytelników
- 19.11.2024
- Narodowe Święto Niepodległości
- 19.11.2024
- Wycieczka do Poznania i Teatru Animacji
- 19.11.2024
- Dzień Postaci z Bajek
- 05.11.2024
- Dzień Dyni
- 05.11.2024
- Relacja z Gminnego Przeglądu Piosenki Rozśpiewana Gmina
- 28.10.2024
- Szkolny Klub Podróżnika
- 28.10.2024
- Straaaaasznie Fajna Dyskoteka
- 28.10.2024
- Plastusiowy pamiętnik
- 28.10.2024
- Piżamowy dzień
- 28.10.2024
- Kółko filmowe „Świat Bajek Disneya”
- 28.10.2024
- Jesienne lekcje na łonie natury
- 28.10.2024
- Laser Tag
- 28.10.2024
- Uroczyste pasowanie na ucznia naszych Pierwszaków
- 28.10.2024
- Wycieczka na Międzynarodowe Targi Poznańskie
- 28.10.2024
- Weekendowe nocowanie
- 28.10.2024
- Dzień Edukacji Narodowej
- 28.10.2024
- Dzień Edukacji Narodowej
- 28.10.2024